СБУ посилює взаємодію між всіма силовими відомствами, що протидіють кіберзагрозам

Служба безпеки України виступає за посилення взаємодії між всіма силовими відомствами, що протидіють кіберзагрозам в Україні.

Про це заявив директор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ Андрій Свінцицький під час міжнародної науково-практичної конференції «Протидія кіберзагрозам у сучасному безпековому середовищі: актуальні питання теорії та практики», що була організована спільно з Національним координаційним центром кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України.

«Служба безпеки України готова стати майданчиком для постійного обміну досвідом та досягненнями у галузі кібербезпеки. В умовах гібридної війни така консолідація зусиль силових відомств значно посилить наш оборонний потенціал у цій сфері», - підкреслив Андрій Свінцицький.

За словами співробітника СБУ, наразі силовим відомствам та органам державної влади потрібно посилити співпрацю щодо імплементації існуючої нормативної бази. «Щоб існуючі законодавчі та підзаконні акти у сфері кібербезпеки, мали не лише декларативний характер, а дійсно слугували основою подальшої реалізації конкретних заходів, всім необхідно докласти багато зусиль», - пояснив Андрій Свінцицький.

Нагадаємо, що у серпні 2021 року Президент завтердив нову Стратегію кібербезпеки України.

При цьому СБУ системно боронить кіберпростір України. З початку 2021 року СБУ блокувала роботу 12 «ботоферм» потужністю понад 65 тисяч акаунтів. Через них поширювався антиукраїнський, антивакцинальний та інший деструктивний контент у соцмережах.

Локалізовано більше 1200 кібератак та кіберінцидентів на об’єкти критичної інфраструктури. А для захисту кібербезпеки держави, за матеріалами СБУ, розпочато 427 кримінальних проваджень. 62 зловмисників уже притягнуто до кримінальної відповідальності.