СБУ повідомила про підозру соратникам Аксьонова, які організовували філії кремлівських «ЗМІ» в Криму

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще двох колаборантів, які співпрацюють з окупантами у тимчасово захопленому Криму.

Мова йде про Сергія Веселовського та Сергія Юхіна, які позиціонують себе як політтехнологи і входять до оточення гауляйтера Аксьонова.

За його вказівкою вони організували «філії» центральних рупорів кремля на території півострова. Серед них – інформагентство «південно-східний фронт» та онлайн-портал «Крим 24».

Через ці медіаресурси окупанти поширюють російську пропаганду, в якій виправдовують збройну агресію рф та заперечують воєнні злочини рашистів.

При цьому Юхін неодноразово сам виступав на ворожих ефірах, де закликав до фізичного знищення українців та захоплення всієї території України.

За даними слідства, обидва фігуранти підтримали загарбників ще під час захоплення Криму.

Тоді вони під виглядом громадських діячів брали участь в організації проросійських масових заходів на території півострова.

Згодом вони взялися за створення місцевих осередків з поширення кремлівської пропаганди. Гроші на реалізацію цього «проєкту» вони отримували від місцевої окупаційної адміністрації рф.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Веселовському та Юхіну про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Дії Юхіна додатково кваліфіковано за ч. 2 ст. 442 Кримінального кодексу України (геноцид).

Оскільки фігуранти переховуються від правосуддя на тимчасово окупованій території Криму, тривають комплексні заходи для їх притягнення до відповідальності.

Розслідування проводили за процесуального керівництва прокуратури АР Крим та м. Севастополя.