СБУ повідомила про підозру «заступнику міністра дезінформації» терористичної організації ДНР

За матеріалами кібердепартаменту Служби безпеки України оголошено підозру так званому «заступнику міністра інформації ДНР». Він обвинувачується у скоєнні злочинів проти основ національної безпеки України.

Оперативники і слідчі СБ України встановили, що на посаді «заступника міністра інформації» квазідержавного утворення «ДНР» зловмисник координував діяльність місцевих «засобів масової інформації». Ці псевдоЗМІ діяли на тимчасово окупованій території Донецької області і використовувалися російськими кураторами для організації та супроводження інформаційних операцій на шкоду інтересам України.

Задокументовано, що «посадовець» особисто готував і розповсюджував через інтернет дезінформацію та фейки про нашу країну. Він популяризував ідеї «руського миру» і «новоросії», закликав до порушення територіальної цілісності та насильницької зміни конституційного ладу в Україні.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 10 років.

Тривають слідчі дії під процесуальним керівництвом Донецької обласної прокуратури.

Служба безпеки України продовжує роботу з притягнення до відповідальності злочинців, причетних до інформаційних операцій проти України.