СБУ провела антитерористичні навчання на станціях столичного метрополітену: спецпідрозділ ЦСО «А» успішно нейтралізував групу «терористів» (відео)

Служба безпеки України провела у столиці планові антитерористичні навчання. За легендою, умовні терористи здійснили вибух на платформі станції метрополітену і захопили «заручників» у вагоні метро. Тренування відбулись в умовах, що максимально наближені до реальних.

Спочатку залучені до навчань сили ДСНС та Київської аварійно-рятувальної служби провели ліквідацію пожежі та евакуювали постраждалих від вибуху.

Потім працівники КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» КМДА і Товариства Червоного Хреста України здійснили сепарацію постраждалих різних форм тяжкості, надали їм екстрену медичну допомогу.

Під час силової фази тренувань спецпризначенці Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України звільнили «заручників» із вагона метро і затримали «терористів».

«Основна мета навчань – вдосконалення навичок переговорного процесу, затримання злочинців, ліквідація наслідків надзвичайної ситуації та евакуація постраждалих у екстремальних умовах. Всі суб’єкти боротьби з тероризмом впоралися із поставленими їм завданнями під час проведення антитерористичної операції на об’єкті єдиної транспортної системи» ‒ резюмував один з керівників Координаційної групи Антитерористичного центру при ГУ Служби безпеки України у м. Києві та Київській області полковник Євгеній Айдемський.

У тренуваннях брали участь підрозділи СБУ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС та органів державної влади, Товариства Червоного Хреста України.

Довідка

З початку року на спецлінію 102 ГУ Нацполіції у м. Києві надійшло 5 завідомо неправдивих повідомлень про мінування станцій КП «Київський метрополітен». Зареєстровано 15 кримінальних проваджень за ст. 259 ККУ (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об‘єктів власності), у тому числі щодо фактів, які були у 2020 році.

Наразі у 6 кримінальних провадженнях зловмисникам повідомлено про підозру, обвинувальні акти направлено до суду.