СБУ скерувала до суду обвинувальний акт щодо так званого «луцького терориста»

Служба безпеки України завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо озброєного терориста, який 21 липня 2020 року захопив у центрі Луцька рейсовий автобус з пасажирами. Під час спецоперації співробітники СБУ спільно з Нацполіцією звільнили всіх заручників і затримали зловмисника.

За матеріалами СБ України, він обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України:

- ч. 2 ст. 147 (захоплення заручників),

- ч. 1 ст. 258 (терористичний акт),

- ч. 1 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності),

- ч.ч. 1 і 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами),

- ч. 1 ст. 280 (примушування працівника транспорту до невиконання своїх службових обов’язків),

- ч. 3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом)

- ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця).

Слідчі органів безпеки направили до суду матеріали відповідного кримінального провадження разом з обвинувальним актом.

Довідка:

21 липня 2020 року мешканець Волині Максим Кривош захопив у центрі Луцька рейсовий автобус «Краснилівка-Берестечко» з тринадцятьма пасажирами. Співробітники Центу спеціальних операцій «А» СБУ спільно з Національною поліцією звільнили заручників і затримали озброєного терориста.

Завдяки спланованій Антитерористичним центром СБУ спецоперації «Бумеранг» правоохоронцям вдалося уникнути жертв серед мирного населення.

Примітка:

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.