СБУ системно бореться із оргзлочинністю: знешкоджено 44 злочинні угруповання, а 305 бандитам повідомлено про підозру з початку року

З початку року за матеріалами Служби безпеки України засуджено 72 зловмисника, причетних до масштабної корупції та організованої злочинності, насамперед транснаціональної. Знешкоджено 44 угруповання, які становили загрозу держбезпеці, а 305 підозрюваних відповідатимуть перед законом.

Так, у Києві СБУ затримала посадовця Державної фіскальної служби на спробі передати ватажкам незаконних збройних формувань так званої «ДНР» стратегічно важливу для держави інформацію.

Встановлено, що підполковник податкової міліції Головного оперативного управління ДФС збирав для своїх «кураторів» відомості оборонного характеру, у тому числі про:

  • стан виконання державного оборонного замовлення;
  • персональні дані співробітників вітчизняних правоохоронних і розвідувальних органів.

Зловмиснику повідомлено про підозри у вчиненні злочинів, серед яких участь у діяльності терористичної групи чи терористичної організації та розголошення держтаємниці. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

Крім того, СБУ попередила контрабанду рекордної партії героїну до країн Євросоюзу. Під час слідчих дій у зловмисників вилучено 1035 кг наркотиків, підготовлених до переправлення за кордон нібито під виглядом дипломатичного вантажу. Вартість виявленого «товару» становить понад 2,3 млрд грн.

У ході спецоперації співробітники СБУ затримали організатора і активних учасників наркотрафіку. Ними виявились мешканці однієї з країн Близького Сходу.

Також Служба безпеки України викрила організоване угруповання контрабандистів культурних цінностей до ЄС. Зловмисники намагалися нелегально переправити за кордон старовинну колекцію загальною вартістю майже мільйон доларів.

Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до музейного фонду України.

Служба безпеки України системно протидіє корупції, до якої причетні високопосадовці.

Так, наприклад, СБУ викрила керівника одного з підрозділів Державної податкової інспекції у Тернопільській області на хабарі у розмірі 1 млн грн.

Встановлено, що посадовець організував схему вимагання грошей з підприємців. За різні суми неправомірної вигоди він «гарантував» не направляти результати перевірок до правоохоронних органів та зменшення розміру штрафних санкцій.

У Житомирі СБУ викрила на «відкатах» з коштів, виділених на протидію пандемії COVID-19, керівника Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.