СБУ та правоохоронці ФРН викрили канал контрабанди прекурсорів зі Східної Азії

СБУ спільно з правоохоронними органами Федеративної Республіки Німеччини заблокувала канал контрабанди в Україну заборонених речовин для виготовлення наркотиків. Вилучено 175 кг несинтезованої речовини (133 кг чистого прекурсору). З наркосировини ділки могли виготовити приблизно 100 кг метадону на майже 90 млн грн.

Встановлено, що схему незаконного переправлення прекурсорів в Україну організував керівник київської комерційної структури. Сировину він отримував з однієї з країн Східної Азії. Для одержання контрабандної продукції ділок використовував сервіси міжнародного оператора експрес-доставки.

Для приховування протиправної діяльності «товар» переправляли під виглядом легальної речовини, що використовують у хімічній промисловості. Крім того, замовником відправлення було вказано компанію із ознаками фіктивності.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили організатору контрабандного каналу про підозру за ч. 1 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування за цим фактом завершено, обвинувальний акт направлено в Офіс Генерального прокурора для затвердження та скерування до суду.

Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ спільно зі слідчими Головного слідчого управління СБУ та за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора у взаємодії з Державною митною службою України.