СБУ викрила ділка, який виготовив майже 10 тисяч фальшивих довідок про ПЛР-тести і вакцинацію від COVID-19

Служба безпеки України викрила у столиці ще одну масштабну схему з підробки довідок про вакцинацію та результати ПЛР-тестів. З початку року зловмисники видали понад 10 тис. фальшивок і заробили на цьому близько 5 млн грн.

Організував схему столичний підприємець. Раніше він притягувався до кримінальної відповідальності за підробку документів. Тому «зі знанням справи» брався за фальшування медичних довідок.

Чоловік організував «підпільну лабораторію» у власному помешканні у Шевченківському районі Києва. Клієнтів шукав через столичні турагентства, де працювали його родичі.

За даними слідства, зловмисники пропонували туристам «зручне» отримання довідок для подорожей: не потрібно було відвідувати лабораторію, робити тести чи вакцинуватися. Більше того, можна було придбати одразу дві «довідки» – для вильоту за кордон, і для повернення додому. Вартість однієї становила 500 гривень.

Усього від початку року зловмисники виготовили майже 10 тисяч фальшивок.

У ході обшуку, проведеного за місцем мешкання організатора, правоохоронці вилучили:

  • сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів та про вакцинацію;
  • підроблені печатки медичних установ;
  • комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності;
  • банківські картки, які використовувалися для розрахунків з клієнтами.

Тривають слідчі дії для виявлення усіх причетних до оборудки осіб.

Викриття протиправної діяльності відбувалося співробітниками Головним управлінням СБУ у м. Києві та Київській області спільно зі слідчими Дніпровського управління Нацполіції у м. Києві за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.