СБУ викрила комунальників Кривого Рогу на розкраданні коштів, призначених для закупівлі міського автотранспорту

Служба безпеки України викрила масштабну корупційну схему в Дніпропетровській області. Організував її керівник одного з комунальних підприємств Кривого Рогу.

Чиновник в обхід тендерних процедур закупив для міста автобуси та тролейбуси за ціною майже вдвічі вищою за відпускні ціни заводу-виробника.

До цієї протиправної схеми він залучив підконтрольну комерційну структуру.

Як встановило слідство, громадський транспорт закупило не комунальне підприємство, а фірма-посередник. У такий спосіб комунальники змогли використовувати придбаний міський транспорт на умовах лізингу.

За результатами ініційованої СБУ судово-економічної експертизи, така оборудка завдала міському бюджету збитків на майже 7,3 млн грн.

Під час слідчих дій правоохоронці виявили документацію, яка підтверджує факти протиправної діяльності.

Наразі директору комунального підприємства повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення та виявлення і притягнення до відповідальності усіх причетних до оборудки осіб.

Заходи із викриття незаконної діяльності проводилися спільно з працівниками слідчого відділу КРУП ГУНП у Дніпропетровській області за процесуального керівництва Криворізької центральної окружної прокуратури.