СБУ викрила лідера фейкового «народовладдя», який оголосив себе «президентом» та сформував тіньовий уряд

Служба безпеки України продовжує комплексні заходи із викриття учасників підривної діяльності проти державної безпеки України. У Дніпрі викрито лідера антидержавної організації так званого «народовладдя» на публічних закликах до повалення конституційного ладу України.

Зловмисник, вважаючи нелегітимними діючі органи державної влади, закликав громадян України замінити їх новоствореними. У тому числі не виключав й варіант насильницького повалення влади.

За матеріалами слідства, підозрюваний збирав однодумців у лавах «всеукраїнського національного конгресу» і разом з ними формував тіньовий уряд. На перших зборах домігся обрання себе так званим «президентом України». Іншими рішеннями призначені – «голова верховної ради», «прем’єр-міністр», керівники силових відомств, а діючі державні органи були визнані «терористичними структурами».

Самозванець намагався заручитися підтримкою ветеранів АТО/ООС та діючих військовослужбовців Збройних Сил України. Розраховував досягнути цього, закріпивши за своїми прихильниками першочерговим розпорядженням право мати вогнепальну зброю.

У ході обшуку, проведеного за адресою мешкання зловмисника, вилучено:

  • печатки й бланки фейкових псевдоутворень;
  • комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами протиправної діяльності;
  • «фейкові» розпорядження самопроголошених органів влади та «дипломатичні паспорти» «високопосадовців».

Наразі лідеру псевдонародовладдя оголошено про підозру за ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Триває слідство для встановлення причетності інших осіб до діяльності, спрямованої на захоплення державної влади і повалення конституційного ладу.

Заходи із викриття протиправної діяльності здійснювали співробітники УСБУ у Дніпропетровській області за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури.