СБУ викрила лікарку на Закарпатті, яка щомісяця «заробляла» до пів мільйона гривень на фейкових COVID-сертифікатах (відео)

Служба безпеки України викрила чергову схему підробки міжнародних сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 на Закарпатті. Місцева лікарка, яка у соціальних мережах агітувала всіх за вакцинацію, у реальному житті «заробляла» на фальшуванні COVID-сертифікатів.

Встановлено, що зловмисниця працювала лікарем-інфекціоністом Центру громадського здоров’я Закарпатської обласної ради. На партнерських умовах вона залучила до схеми знайому, яка за 30% від «доходу» шукала клієнтів, що не бажали вакцинуватись.

За 3,5 тис. грн лікарка вносила в електронну систему охорони здоров’я eHealth неправдиві відомості про вакцинацію. Крім того, вона видавала «пацієнтам» паперові COVID-сертифікати про вакцинацію без проведення фактичного щеплення. У такий спосіб зловмисниця підробляла щомісяця майже 100 медичних документів.

Наразі обом зловмисницям оголошено про підозру за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання їм міри запобіжного заходу.

Триває слідство для встановлення всіх обставин незаконної діяльності та виявлення і притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до оборудки.

Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники СБУ в Закарпатській області спільно зі слідчими Національної поліції за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.