СБУ викрила мільйонні розкрадання на фінансуванні охорони транспортних об’єктів КМДА

Кіберфахівці СБУ заблокували схему привласнення бюджетних грошей, виділених на організацію охорони об’єктів КП «Київпастранс» КМДА. Оборудка завдала столичній громаді збитків на суму 3,5 млн грн.

Встановлено, що посадовці комунального підприємства уклали договір з комерційною структурою на забезпечення фізичної охорони об’єктів пасажирських перевезень протягом 2019-2020 років. Відповідно до підписаного документу представники фірми мали направити на відповідні пости кваліфікованих охоронців для цілодобового чергування.

Проте співробітники СБУ задокументували фактичну відсутність охорони на декількох об’єктах транспортної інфраструктури, у тому числі трамвайних станціях і депо. При цьому бюджетні гроші, які фірма отримала на виконання умов договору, було виведено у тінь.

У межах кримінального провадження Служба ініціювала проведення судової економічної експертизи. Фахівці підтвердили факти протиправної діяльності і встановили збитки бюджету київської громади.

Наразі керівнику охоронної структури повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до оборудки.

Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури.