СБУ викрила протиправну схему викрадення та продажу запчастин локомотивів Укрзалізниці

Служба безпеки України викрила і заблокувала протиправну схему крадіжок елементів гальмівної системи рухомого складу Укрзалізниці. Нестача таких запчастин могла призвести до зривів перевезень залізничним транспортом.

Оперативники спецслужби встановили, що організували оборудку посадовці однієї з регіональних філій Укрзалізниці. Вони знімали запчастини з рухомого складу на території локомотивного депо та реалізовували комерційним структурам.

Правоохоронці затримали одного із службовців філії під час чергової спроби викрадення деталей. У межах досудового розслідування співробітники СБУ задокументували, що викритий посадовець чинив тиск на свідків. У такий спосіб він розраховував приховати причетність до оборудки деяких керівників регіональної філії.

Наразі на викрадену продукцію судом накладено арешт.

Вирішується питання щодо повідомлення посадовцю про підозру за ст. 386 (перешкоджання з'явленню свідка, потерпілого, експерта, примушування їх до відмови від давання показань чи висновку) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.

Викриття оборудки проводилось УСБУ в Харківській області за координації Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України спільно зі ГУ Нацполіції Харківщини під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області.