Телефон довіри 0 800 501 482

СБУ викрила ще одну коригувальницю гру рф, яка «зливала» рашистам локації Сил оборони у Краматорську

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одну агентку російської воєнної розвідки (більш відомої як гру), яка наводила ракетно-дронові атаки рашистів по Краматорську та його околицях.

За матеріалами справи, наведенням ворожих ударів займалася 52-річна місцева безробітна, яка потрапила до уваги рашистів через свою знайому з рф.

Як встановило розслідування, агентка «зливала» окупантам локації міських об’єктів, де, на її думку, перебували українські оборонці.

Також вона передавала рашистам інформацію про наслідки російських обстрілів. Зокрема, фігурантка «звітувала» куратору з рф про технічний стан енергооб’єктів, по яких ворог здійснював прицільні удари дронами-камікадзе.

Для збору розвідданих агентка обходила місцевість, а також випитувала додаткові відомості у знайомих під час побутових розмов.

Контррозвідка СБУ викрила агентку, задокументувала її злочини і затримала за місцем проживання. Одночасно з цим було проведено заходи для убезпечення українських об’єктів у зоні ворожої розвідактивності.

При обшуках у затриманої вилучено смартфон, з якого вона підтримувала контакт з діючим співробітником російського гру.

Слідчі Служби безпеки повідомили агентці про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисниця перебуває під вартою. Їй загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури.