СБУ заблокувала контрабанду прекурсорів через аеропорт «Бориспіль»: «туристи» возили по 10 кг «товару» у своїх валізах (відео)

Служба безпеки України заблокувала потужний контрабандний канал постачання прекурсорів через Міжнародний аеропорт «Бориспіль». Товар ділки ввозили з однієї з країн Близького Сходу. Вартість вилученої партії становить майже 2 млн грн за цінами чорного ринку. 10 кг готового прекурсору хотіли провезти у «особистих речах».

Оперативники спецслужби встановили, організували оборудку двоє мешканців Києва разом зі спільниками з однієї з арабських країн. «Зарубіжні партнери» закуповували препарати в одній з великих медичних мереж. Потім кур’єри транспортували великі партії заборонених препаратів літаками, маскуючись під звичайних туристів. На території України «ділки» реалізовували прекурсори через інтернет та особисті зв’язки.

За інформацією СБ України, злочинна схема функціонувала майже півроку, кур’єри завозили прекурсори щонайменше один раз в місяць.

Правоохоронці затримали трьох кур’єрів з партією у майже 10 тисяч упаковок лікарських засобів, прихованих в особистих речах. Вилучені пігулки містять у своєму складі майже 10 кг готового прекурсору.

Під час санкціонованих обшуків за місцями мешкання фігурантів вилучено ще приблизно 1 тисячу упаковок прекурсоромістких лікарських засобів та інші докази протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження за ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів) Кримінального кодексу України вирішується питання щодо повідомлення про підозру учасникам контрабандної схеми.

Тривають невідкладні слідчі дії.

Спецоперація з блокування контрабандного каналу здійснювалась співробітниками УСБУ у Дніпропетровській області за координацією Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України спільно з Департаментом боротьби з наркозлочинністю Нацполіції та митною службою України під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури.