СБУ заблокувала корупційну схему на держкордоні: ділки планували переправляти нелегалів до ЄС

СБУ викрила посадовця Чопського прикордонного загону на організації транзитного трафіку нелегалів до Євросоюзу. Крім того, у змові з контрабандистами він налагодив канал прихованого переміщення цигарок за кордон.

Встановлено, що до протиправної діяльності посадовець залучив свого підлеглого. Інспектор прикордонної служби мав «не помічати» виявлені правопорушення. За це вони отримували хабарі від «підприємців».

Співробітники СБУ встановили, що зловмисники «гарантували» місцевим контрабандистам сприяння у незаконному переправленні цигарок до ЄС. Також за гроші прикордонники планували налагодити транзит нелегалів поза встановленими пунктами пропуску до однієї з сусідніх країн.

Правоохоронці задокументували факт надання посадовцем хабара підлеглому за сприяння в контрабанді партії тютюнових виробів через державний кордон.

За матеріалами СБУ, організатор схеми та місцевий контрабандист підозрюються за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.

Заходи із викриття правопорушень проводили співробітники Управління СБУ в Закарпатській області спільно зі слідчими Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львів, внутрішньою безпекою Чопського прикордонного загону та за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у військовій і оборонній сфері Західного регіону.