У 2021 році за матеріалами СБУ суд покарав майже 100 чиновників, причетних до масштабної корупції

СБУ продовжує боротьбу з масштабною корупцією та організованою злочинністю, які загрожують державній безпеці України. З початку року за матеріалами спецслужби засуджено 99 чиновників, які причетні до схем систематичного вимагання хабарів та розкрадання державних грошей.

Крім того співробітники СБУ знешкодили 9 злочинних організацій і десятки кримінальних груп. Серед них – озброєні банди, підконтрольні лідерам транснаціональних угруповань, у тому числі «злодіям у законі» з РФ.

За даними української спецслужби, протиправна діяльність зловмисників сприяла розхитуванню внутрішньої обстановки в регіонах через поширення злочинного впливу.

Під час масштабної спецоперації у Харкові нейтралізовано потужне кримінальне угруповання. До його складу входило майже 50 осіб, серед яких діючі правоохоронці.

Зловмисники вимагали гроші з місцевих підприємців, зокрема у сфері ритуальних послуг.

У разі відмови сплачувати «данину», застосовували психологічний тиск, насильство та погрожували фізичною розправою.

Щомісяця учасники угруповання одержували «прибуток» у понад 1 млн грн.

У липні цього року СБУ викрила злочинну схему у Національному агентстві з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

За даними слідства, представники установи причетні до незаконного заволодіння 395 тис. дол., на які було накладено арешт судом.

Наразі 6 учасникам протиправної діяльності повідомлено про підозру у вчиненні злочину.

У ході спецоперації у Києві та Рівненській області затримано лідерів і трьох активних учасників ще одного злочинного угруповання. Зловмисники тероризували мешканців регіонів та «вибивали» гроші з підприємців через погрози вбивства.

«Зібрані» суми організатори групи направляли на утримання своїх поплічників, які відбували покарання у виправних установах. Крім цього вони переправляли засудженим засоби зв’язку для координування злочинної діяльності на «волі».

Під час обшуків у зловмисників виявлено:

  • вогнепальну зброю,
  • радіостанції,
  • балаклави,
  • гроші, отримані злочинним шляхом.

У Дніпрі співробітники СБУ знешкодили «силове крило» міжрегіонального злочинного угруповання. Учасники банди залякували і тероризували людей у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській та Полтавській областях.

Їхнього ватажка, кримінального авторитета на прізвисько «Арієць», співробітники СБУ затримали ще у квітні 2020 року.

Встановлено, що після затримання лідера угруповання частина його учасників продовжила кримінальну діяльність. Зловмисники, які входили до складу «силового крила» банди, займались систематичним вимаганням грошей у громадян.

Потерпілим погрожували підпалами майна та фізичною розправою.

Затримання учасників угруповання проводили із залученням бійців Центру спеціальних операції «А» СБУ.

За викритими фактами протиправної діяльності тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до злочинів.