У Харкові встановили меморіальну дошку співробітнику СБУ - Герою України Дмитру Каплунову

У Харкові на фасаді будівлі школи № 153 встановили меморіальну дошку колишньому учню школи, співробітнику СБУ ‒ Герою України Дмитру Каплунову.

У 2019 році, виконуючи бойове завдання у районі ООС, він отримав поранення несумісні з життям і загинув на місці.

Представники місцевої влади, начальник Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України полковник Сергій Дусик, вчителі та учні школи, родина Героя, колеги та друзі вшанували його пам'ять хвилиною мовчання.

Співробітник Центру спеціальних операцій «А» полковник Дмитро Каплунов з початку антитерористичної операції у Донецькій і Луганській областях був активним її учасником. У складі зведених оперативно-бойових груп він самовіддано захищав територіальну цілісність і суверенітет України, брав участь в операціях із захоплення озброєних злочинців, з протидії розвідувально-диверсійним групам бойовиків, які намагалися проникнути через лінію зіткнення у тил українських бійців та у мирні регіони для здійснення терактів.

1 грудня 2019 року на лінії зіткнення на сході України Дмитро Каплунов і його бойовий побратим Денис Волочаєв у складі групи виконували бойове завдання. Внаслідок вибуху міни бійці отримали поранення, які були несумісні з життям, і загинули на місці.

Заслуги Дмитра Каплунова відзначені державними нагородами: орденом «За мужність» III ступеня, медаллю «Захиснику Вітчизни», відзнакою Президента України «За участь в Антитерористичній операції».

Указом Президента України № 877/2019 від 03.12.2019 за героїзм і особисту мужність, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові полковнику Каплунову Дмитру Віталійовичу, як і його бойовому побратиму Волочаєву Денису Олександровичу, присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Встановлення меморіальної дошки відбулося за сприяння Громадської організації «Федерація високоточної стрільби України» та Спортивного стрілецького клубу «Альфа Браво».