За матеріалами контррозвідки СБУ суд покарав агента ФСБ, який збирав дані про новітні українські розробки ракетних комплексів

Лисичанський міський суд Луганської області визнав винним агента російської спецслужби ФСБ, який збирав дані про українські розробки у ракетобудуванні. Зловмисника засуджено до 8 років позбавлення волі за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України.

Нагадаємо, що у травні 2020 року контррозвідники СБУ припинили розвідувальну діяльність мешканця Луганщини, завербованого ФСБ РФ.

Встановлено, що діючи за завданням спецслужб країни-агресора зловмисник встановив контакт з військовослужбовцями одного з науково-дослідних центрів Збройних Сил України. Його метою було отримання від останніх, за грошову винагороду, відомостей щодо новітньої військової розробки – ракетного комплексу «Нептун».

Ворожого агента було затримано «на гарячому» при спробі передачі таємної технічної документації сучасного ракетного комплексу.

Судовий розгляд матеріалів кримінального провадження відбувався за підтримки публічного обвинувачення Луганської обласної прокуратури.