За матеріалами СБУ Україна націоналізувала заводи і агрохолдинг підсанкційного російського олігарха на 2 млрд грн

За матеріалами Служби безпеки Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту щодо передачі у державну власність України підприємств, які належали російським олігархам Михайлу Шелкову та Сергію Чемезову.

Рішення суду стосується Демурінського гірничо-збагачувального комбінату, оптового виробника труб ТОВ «ВСМПО Титан», компанії з торгівлі металами ТОВ «Тай-Мінералс» та агрохолдингу «Інвест Агро».

Вартість переданого Україні майна становить щонайменше 2 млрд грн.

Встановлено, що Чемезов та Шелков, які входять до найближчого оточення військово-політичного керівництва рф, керували українськими підприємствами через російського монополіста з виробництва титану ПАТ «Корпорація ВСМПО-АВІСМА».

Ця компанія входить до структури воєнно-промислового комплексу країни-агресора і бере участь у процесах виробництва озброєнь для окупаційних угруповань.

Після початку повномасштабного вторгнення Шелков і Чемезов хотіли приховати своє відношення до українських активів.

Для цього намагалися передати формальне управління компаніями підконтрольним комерційним структурам у Дніпропетровській та Сумській областях.

Втім, співробітники Служби безпеки викрили оборудки, своєчасно їх заблокували та ініціювали передачу 100% російського майна в дохід України.

Заходи з націоналізації підприємств країни-агресора проводили слідчі Головного слідчого управління СБУ та співробітники Головного управління контррозвідувального забезпечення об'єктів критичної інфраструктури та протидії фінансування тероризму СБУ у взаємодії з Бюро економічної безпеки та Міністерством юстиції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.