За матеріалами СБУ засуджено суддю Апеляційного суду Черкаської області

За матеріалами СБУ Вищий антикорупційний суд України визнав винним у скоєнні корупційного правопорушення суддю Апеляційного суду Черкаської області. Його засуджено до двох років позбавлення волі.

Оперативники спецслужби у 2018 році викрили суддю на отриманні неправомірної вигоди.

Встановлено, що посадовець вимагав від місцевого жителя тридцять тисяч гривень. За цю суму він обіцяв вплинути на рішення місцевого суду першої інстанції щодо не притягнення чоловіка до відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

Вищий антикорупційний суд визнав зловмисника винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

Вирок суду вступає в законну силу через тридцять днів з дня його проголошення і може бути оскаржений до апеляції ВАКС.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводилися спільно із детективами Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Довідка:

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.