Захист об’єктів критичної інфраструктури

Захист критичної інфраструктури є однією з важливих складових безпекової політики України. Йдеться про об’єкти стратегічно важливі для функціонування суспільства, соціально-економічного розвитку та безпеки держави.

В умовах війни СБУ приділяє максимальну увагу контррозвідувальному захисту об’єктів енергетики, транспортного комплексу та інших стратегічно важливих галузей. Це вкрай важливо, щоб запобігти спробам агентурного проникнення ворога на такі об’єкти та його намірам вчинити диверсії.

СБУ проводить також комплексну роботу з метою блокування активів прокремлівських компаній та осіб, які причетні до фінансування чи іншої підтримки війни в Україні. За матеріалами української спецслужби накладено арешт на корпоративні права та нерухоме майно десятків підприємств, кінцевими бенефіціарами яких є російські корпорації «Роснефть», «Росатом», «Газпром», «Ростех», «Русал», «Група ГМС», «Татнефть», банківські установи.

Ще один приклад такої роботи – блокування протиправного вивезення українського зерна з тимчасово окупованої території та арешт причетних до цього морських суден.

СБУ систематично направляє пропозиції до Кабінету Міністрів України щодо примусового вилучення корпоративних прав, промислових та інших активів держави-агресора.

Вже арештовано активів на десятки мільярдів гривень. І це лише початок. Ці кошти мають бути використані на відбудову України.

Крім того, СБУ ще до війни стала одним з головних ініціаторів санкцій до російського бізнесу та окремих фізичних осіб. І активізувала цю роботу після повномасштабного вторгнення агресора. Зазвичай такі обмеження є сигналом і для міжнародних партнерів. Наше Міністерство закордонних справ інформує компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій і порушує перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.


Новини по темі

Всі новини