Міжнародні договори у сфері охорони інформації з обмеженим доступом

Одним із ключових завдань Служби безпеки України є охорона державної таємниці. З метою створення правових засад для обміну та взаємного захисту інформації з обмеженим доступом в ході міжнародного співробітництва Служба забезпечує укладення та контролює реалізацію відповідних міжнародних договорів.

Наразі в Україні чинні 47 міждержавних та міжурядових домовленостей у сфері охорони інформації з обмеженим доступом:

3 угоди з 2 міжнародними організаціями (НАТО, ЄС);

44 двосторонніх договори з іноземними державами, у тому числі:

25 – з державами-членами НАТО (Албанія, Болгарія, Сполучене Королівство, Греція, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди, Македонія, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція);

19 – з іншими країнами (Азербайджан, Алжир, Вірменія, В’єтнам, Грузія, Ізраїль, Індія, Йорданія, Казахстан, Кіпр, Китай, Корея, Молдова, ОАЕ, Пакистан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Шрі-Ланка).

На етапі виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання угодами чинності, перебувають ще 3 міжнародних договори (Нідерланди, Японія, Канада).

В рамках виконання угод про співробітництво у сфері безпеки вживаються заходи з підготовки відповідних договорів з Бельгією, Данією, Ісландією, Люксембургом.

У зв’язку із агресією росії проти України Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про взаємну охорону секретної інформації денонсовано 21.05.2015. Угода між Україною та Республікою Білорусь про взаємне забезпечення захисту державних секретів припинила дію 25.01.2024.