Міжнародні договори у сфері охорони інформації з обмеженим доступом

Одним із ключових завдань Служби безпеки України є охорона державної таємниці. Для обміну та взаємного захисту інформації з обмеженим доступом Служба взаємодіє з країнами-партнерами. Разом ми створюємо правову базу у цьому напрямі.

Наразі Україна має 51 міжнародний договір у сфері охорони інформації з обмеженим доступом:

2 угоди з міжнародними організаціями (НАТО, ЄС);

47 двосторонніх договорів з іноземними державами, у тому числі:

22 – з державами-членами НАТО (Албанія, Болгарія, Великобританія, Греція, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Македонія, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія);

24 – з іншими країнами (Азербайджан, Алжир, Білорусь, Вірменія, В’єтнам, Грузія, Екваторіальна Гвінея, Ізраїль, Індія, Йорданія, Казахстан, Кіпр, Киргизія, Китай, Корея, Лівія, Македонія, Молдова, ОАЕ, Пакистан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Шрі-Ланка).

2 – угоди денонсовано (з Словацькою Республікою – 01.12.2008, Російською Федерацією – 21.05.2015).

Із зазначених міжнародних договорів Верховною Радою України ратифіковано 48 угод. Також у 2017 році ратифіковано Адміністративні домовленості щодо охорони інформації з обмеженим доступом між Урядом України та Організацією Північноатлантичного Договору (підписано 28.09.2016).

Готується до підписання проект міжнародного договору з Бельгією. За ініціативи іноземної сторони, здійснюються заходи з внесення змін до угод з Молдовою та Великобританією.

Крім цього, через Міністерство закордонних справ України ініціювало питання укладення угод з Австралією, Аргентиною, Бразилією, Канадою, Монголією, Нідерландами, Перу, Саудівською Аравією, Японією.