Як діяти військовослужбовцям у соцмережах
При комунікації у соцмережах необхідно дотримуватись таких правил:
- Обмежте доступ до приватної інформації в налаштуваннях конфіденційності соцмережі.
- Періодично перевіряйте список друзів у соцмережі та видаляйте незнайомих або підозрілих людей.
- Не оприлюднюйте фото- та відеоматеріали, за якими легко визначити геолокацію, отримати дані про озброєння і діяльність вашої військової частини чи інших формувань.
- Не користуйтеся російськими соцмережами «ВКонтакте» та «Одноклассники», навіть із застосуванням сервісів VPN. Це також стосується систем «Mail.ru» та «Yandex», особливо, якщо є листування зі службових поштових скриньок у доменній зоні «@.gov.ua». На вимогу спецслужб РФ ці ресурси передають їм відомості про персональні дані користувачів: e-mail, номер мобільного телефону, дату та ІР-адресу реєстрації, дату та ІР-адресу останнього відвідування тощо.
- Не встановлюйте російські мобільні додатки «ДМБ Таймер», «ДМБ», «ДМБ Таймер +», «Дембель» тощо. Під час реєстрації вони запитують ваші персональні дані, а також інформацію про ваш підрозділ та дані товаришів по службі.
- Військовослужбовцям слід обмежити використання особистих модемів чи роутерів для входу в інтернет через передачу сигналу, який можна зафіксувати спецтехнікою та визначити місцезнаходження.